(044) 332-7747,   (050) 410-7932,   (067) 254-5152
Мова 
Екскурсія
 
Під час осінніх канікул вихованці КЛШ та «Козацької Фортеці» вивчали козацьку історію мандруючи  фортецями Поділля та Буковини.
 
Традиційно козацтво пов’язують з центральними та південними регіонами України, ми ж вирушили на Захід, бо заме там збереглося безліч унікальних фортифікаційних споруд в яких досі живе дух козацької героїки.
 Першим в нашому маршруті було містечко Междибіж згадки про яке відомі ще за часів Київської Русі. У ХV столітті тут було побудовано унікальну фортифікаційну  споруду - Меджибізький замок, котрий допомагав захищатися місцевому населенню у часи набігів татар.  В період польсько-турецьких війн замок займали козаки під проводом Максима Кривоноса, Данила Нечая, Богдана Хмельницького. Під час екскурсії ми оглянули  палацовий комплекс, церкву, вежі та прясла мурів.



 




Наступного дня відвідали Кам'янець-Подільський де оглянули Національний історико-архітектурний заповідник «Камянець» .
 
Найбільше вразили експозиції Старої фортеці - відділ етнографії, експозиція оборони фортеці від турків, експозиція ув'язнення Устима Кармелюка, криниця, виставка метальної зброї . Наступним у нашому маршруті було місто Хотин. Дуже сподобалась екскурсія до Хотинської фортеці, побудованої  у ХІІІ столітті. Як відомо у  1621 року тут відбулась Хотинська битва. Цей період пов'язаний з діяльністю Петра Сагайдачного та Богдана Хмельницького котрий на певний час звільнив Хотин від поляків.
В останній день подорожі ми відвідали таємничий Червоногородський замок – середньовічна оборонна споруда в урочищі Червоне поблизу села Ниркова  на мальовничих пагорбах поблизу річки Джурина. У 1648 році тут базувалися загони Богдана Хмельницького.
 
У першій половині XIX століття фортеця була перебудована на палац. Фантастичний краєвид і величні вежі дуже нагадують кадри з фільму «Володар перстнів.Дві башти». Нажаль нині замок поступово перетворюється на руїну і потребує негайної реконструкції.А ще, поблизу замку є чудовий водоспад.
І останнім у нашому маршруті був Збарзький замок, що на Тернопільщині. Побудований у ХVІІ столітті він доволі непогано зберігся до сьогодні переживши безліч війн. Про Збаразький замок є згадки в знаменитій книжці «Вогнем і мечем» Генріка Сенкевича.
 
У 1649 році в цих землях Хмельницький вів військо проти Яреми Вишневецького. Саме тут загинув Станіслав Морозенко. (герой пісні "Ой Морозе, Морозенку...")
Крім того, в замку діють виставки  надзвичайних дерев’яних скульптур  Володимира Лупійчука, найповніша в Україні експозиція середньовічної зброї. Тут – точні копії та навіть оригінали: меч, шаблі, алебарди, гармати з мушкетами, лицарські обладунки. У холі та залах – скульптурні погруддя козацьких ватажків, портрети князів Збаразьких, козацьких полковників, польських діячів.
 
Загалом, екскурсійна мандрівка дуже сподобалася дітям, ми ж, викладачі, вкотре переконалися, що, ось в такий спосіб найкраще вчити історію. Адже коли бачиш місця видатних битв, портрети козаків, їх зброю, обладунки – хіба зможеш лишитися байдужим?Тож плануємо й надалі влаштовувати для вас цікаві подорожі, про які обовязково будемо інформувати.

Завантажити фото подорожі можна за посиланням:  https://picasaweb.google.com/110582652678834620630/2002?authkey=Gv1sRgCLjfq_SCg_LkeA&feat=directlink
 



 













 

 
 

 

 

 
  
Літній відпочинок
Гурт Форт
Мистецтво бою
Арт-Шоу “Гопак”
Човнові походи
Верхова їзда
Краєзнавчі подорожі
Лекційні заняття
Cемінари
Дитячий клуб
Тренування
Київ, пр.Степана Бандери 16,
офіс 415, (біля м. Почайна)
info@hopak.kiev.ua
+38 044 332-77-47
+38 050 410-79-32
+38 067 254-51-52
Дзвінки приймаються:
понеділок-п’ятниця 10:00-18:00
технічна перерва 14.00-15.00
© 2024 Hopak. Всі права захищено. Розробка сайту 2x3.com